Azt hiszem P számára az elsődleges és legnyomatékosabb célja, hogy kipróbáljuk a Tiny Epic: Kalandok Birodalmát az volt, hogy emlékeztette egy videó játékra, amit az egyik barátja játszik. Mivel tőlünk a konzolos játékok -egybehangzó szülői döntés alapján- ki vannak csukva, gondoltam ellensúlyozom a gyerek által sérelmezett döntést.
Elsőre a doboz és a játékelemek apró méretei leptek meg. Szinte hihetetlen, hogy mennyi cucc fért még így is el benne. És persze ahogy már többször előfordult, a játékélmény fordítottan arányos volt a társas fizikai méreteivel.
A Gomba Birodalomban uralkodó békés napoknak vége, egy földrengés következtében goblinok árasztották el a vidéket. A hős játékosoknak kell őket legyőzniük, miközben kincseket szereznek, varázslatokat tanulnak, templomokat fosztogatnak és küldetéseket teljesítenek.
Az öt fordulón keresztül zajló küzdelemből a legtöbb pontot gyűjtő kerül ki győztesen. Minden forduló nappali és éjszakai részekből áll. Előbbi során utaztatjuk hőseinket a birodalomban, hogy -többek között- küldetéseken vegyenek részt, varázstárgyakat gyűjtsenek, templomokat és gomba barlangokat látogassanak meg. Az éjszaka leszálltával viszont jön az izgalom: a kalandkockákkal templomok felderítése vár ránk, vagy erőt próbáló harc a goblinokkal és ha ez nem lenne elég, még varázslatokból is kiképezhetjük magunkat.
Gomba barlangok előnyökhöz juttatják a játékosokat
Elsőre jó sok információt kellett feldolgozni és eltárolni, de a játék során apránként haladva egyre gyorsabban és könnyebben jöttünk rá az összefüggésekre. Ebben egyébként sokat segít, hogy nagyon jól egymásra épülnek a különböző mozzanatok. Néhány kör után már olajozottan hoztuk a döntéseket és tudatosan terveztük harcosaink útját. A sikeres játékhoz jelentékeny számú tényezőt kell egy-egy döntéshez figyelembe venni, ügyelve arra, hogy életpontjaink és erőjelölőnk ne merüljön ki idejekorán.
A kiválasztott mozgásformát mindegyik játékos lelépheti a saját színével
Nagyon érdekes újdonság az itemeeple-bábuk a megszokott bábuk után: a kezeiken található lyukakba helyezhetjük el a fegyvereiket, vagy varázsfelszerelésüket. Ennek persze T örült a legharsányabban, mert azonnal felfedezte a bennük rejlő harcászati lehetőségeket és már elő is készítette a csatateret. Volt is ebből némi súrlódás, mert a játéksorozat (eddig 6 féle témában születtek apró kalandok) angol címe nem véletlenül lett “Tiny Epic Quest”. Ahogy minden a dobozban, ezek a fegyverek és a többi varázstárgy is nagyon pici, amik egy kisgyerekes környezetben könnyen és gyorsan lábra kelnek.
Már a tanulási folyamatnál meggyőzött a játék hangulata. Bevonta és lefoglalta az egész lényünket ez az fordulatokkal teli kombinálás, a miniatűr hadseregünk mozgásainak megtervezése. A küldetések végrehajtása, az életerőnk, az életpontjaink szinten tartása és a éjszakai izgalmak végig egy kellemesen és jófajta feszültséggel teli állapotban tartottak egészen a pontszámolásig. Az első benyomásom nem véletlenül volt az, hogy ezt a játékot még rosszul is megéri játszani.
Miguel Coimbra élénk színű, aprólékos részletességgel megálmodott illusztrációi szépen kiteljesítik a témát. Ugyanaz a találékonyság köszön vissza az egész játékban, ami a kiegészítők kivitelezésében. A doboz fedelét például használhatjuk dobóbarlangként. Az bejegyzés elején említett sokféle információ ne rémisszen el senkit, nagyon sok kapaszkodót/emlékeztetőt találtunk a kártyákon.
Harc egy goblinnal
Bár maga a doboz kicsi, a kaland, amire meghívást kaptunk, nagyjából egy óra alatt lezajlik és az élmény, amiben részünk volt meglepően intenzív. A doboz méretei azt sugallják, hogy utazójátéknak is ideális, de a királyság kártyái kipakolva már helyigényesek, úgyhogy inkább a célállomáson cuccoljátok csak elő.
A Kalandok Birodalma nemcsak nekem, de a HP és úgy általában minden varázslatosért rajongó gyerekem számára is pezsdítő volt. A doboz közelebbi vizsgálata után kicsit megrémültem a 14+ megjelölésen, de végül egyáltalán nem okozott gondot a hiányzó négy év. Könnyen érthető, logikusan felépített a játékmenet, frappáns és minőségi kivitelezés, ár-érték arányban nagyon jó döntés.
Olyan játék, amit még rosszul (a szabályokat kevésbé gördülékenyen ismerve) is érdemes játszani.
Ha a tavasszal együtt feléledt bennetek a kirándulókedv, a Reflexshopnál beszerezhetitek.
Játékosok száma: 1-4
Életkor: nálunk 10+ (a dobozon 14+)
Külcsín/Belbecs: amilyen kicsi, olyan izgalmas
Ára: 6.990,- Ft