A harcos kedvű, de olykor röhejesen bamba képű birkákkal alapozta meg a Blue Orange kiadó barátságunkat. Azóta jópár játékukat kipróbáltuk (Kingdomino, Rings up, Pengoloo, Dr. Euréka) és nálunk remekül beváltak, rövid szabályok, érdekes, pörgős játékmenet. És persze egy olyan címre, mint a Panic Mansion nyilván nem lehet nemet mondani. És ekkor még csak nem is sejtettük, hogy milyen rázós üggyel van dolgunk.
Van, amikor ennyirre rázós
És nem azért, mert a doboz többek között 8 pókot, szemgolyót, kígyót és szellemet, kalandorokat és kincsesládákat tartalmaz. Hanem mert a játék lényege, hogy a játékosok saját, 3D-s kastélyukban a céltárgyakat rázogatással, döntögetéssel mozgassák a megfelelő helyre.
Kétféle variáció közül választhatunk. Az elsőben az a cél, hogy a felfordított szobakártyának megfelelő színű szobába juttassuk el a kalandort és a három kincsesládát. A második, haladó verzióban pedig az elátkozott ház egy adott szobájába kell a kártyán látható különféle tárgyaknak bekerülniük. Akinek elsőként sikerül az elkiáltja magát, hogy “Kísértetkastély”. Ezzel megnyeri a kört és a szobakártyát is. Akinek öt darab kártyája összegyűlik, az nyeri a játékot.
A második variációban a bal oldali kártyán látható tárgyakat kell a jobboldali fűszerzöld(mondjuk) színű szobába bevarázsolni
Bármelyik módot választanánk, az alábbi alapszabályok érvényesek: a játékosok kézzel nem érhetnek hozzá a tárgyakhoz, a tárgyaknak pedig teljesen a szobában kell lenniük nem csak félig (ugyanígy: félig sem lóghat be a helyiségbe semmi más).
Az első játékváltozatban a kalandornak és a kincseknek kell az adott (a képen türkiz) színű szobába bejutniuk
Az első módozatnál a játék elején minden házban 1 szellem, 1 kalandor és három kincsesláda van, a többi, a játékosok saját készletében várakozik.
A nyertes játékos házába beteszünk egy új tárgyat a saját készletéből. Így akadályozva a további körökben az előrejutást.
A szabályok, akárcsak a többi Blue Orange játék esetében most is elférnek egy kihajtogatott zsebkendő két oldalán. A tárgyak minősége és maga a kísértetkastélyok is nagyon jó, a grafikák és a színek barátságosak. Bár az egyik házunk térelválasztója nehezebben illeszkedik, de ez semmit nem von le a játékélményből.
Szerelés után a kastélyokat a dobozban összeépítve lehet tárolni (a halálom, amikor az állandó szétszereléstől meggyengülnek az elemek). Megnyerő ötlet és igazi kedvcsináló megoldás a doboz hátulján áttetsző fóliával fedett rész, ami mögött egy összeépített kastélyban tehetitek próbára a finom motorikus képességeiteket, a szem-kéz koordinációt. Egy ügyes kiegészítéssel még lehet egy kicsit az agyat is tornáztatni.
Utoljára a Suspend esetében éreztem ezt a kellemes, röhögős partijáték érzést, ami felnőtt csapatok számára ugyanannyira vicces élmény, mint a 6+ korosztálynak. A hatást csak fokozza a sok pók, szemgolyó, kígyó (érdekes a klubban senki sem fintorgott a pókok miatt, nem úgy, mint a bogársakknál). De mondok még ennél is jobbat: felnőtt-gyerek mérkőzésben minden nagyszülőktől óvodásig, minden korosztály hasonló esélyekkel indul. Az első variációban az akadályok minden megnyert kör után adódnak hozzá a pályánkhoz, klasszul kiegyenlítve az esélyeket. Igazi bolondozós, kicsit egymással kitolós (nade, ki ne akarna kitolni az éppen nyerésre állóval?! Hát nem?!) szórakoztató ügyességi játék a Panic Mansion. Meg is van idei nyaralós-barátkozós játéklistánk első jelentkezője.
Egy utolsó "rázós" kép
Ha kedvet kaptál a csempézéshez, az Okosjátéknál tudod beszerezni.
Játékosok száma: 2-4
Életkor: 6+
Külcsín/Belbecs: vicces, színes, mindig kell még egy menet
Ára: 7.490,- Ft