Ennyire megosztó játék, mint a mai bejegyzés főszereplője nemcsak a blogon nem szerepelt, de még a birtokunkban sem volt. Vajon ti réreznétek a The Mind-ra?
A helyzet az, hogy már arról sem vagyok meggyőződve, hogy társasjátéknak nevezhető-e, hiszen a mechanikájaként jobb esetben a gondolatolvasást (???) tudnám megjelölni. Ez pedig többeknek feltűnt és van, aki értetlenül áll a jelenség és persze a Spiel des Jahres jelölés előtt. Megint mások viszont lelkesen rajonganak, imádják és üdítőnek tartják. Én valahol a két csoport között tanyázom. Kedvelem az újszerű és vicces feladatot és nagyon szívesen játszom bemelegítésként, a nap végén levezetésként vagy kezdőkkel. Bár utóbbiaknak erősen hangsúlyozom, hogy igazán csak némi gyakorlás után derül ki, miért is olyan szórakoztató. Nem a legkedvesebb kedvencem, de kétségtelenül színfolt a The Mind.
Igyekszem a lehető legvilágosabban leírni, hogy miről is van szó, de ne lepődjetek meg (nagyon) akkor sem, ha azt kérdeznétek -akár fennhangon is-, hogy “eeennyi?”. Igen. Ennyi. És mégis működik.
A húzópaklitól jobbra a meghódításra váró szint és a játékosok rendelkezésére álló segítségek: dobócsillag és az életkártyák
Tehát. A játékosok feladata az, hogy a számsorrendet megtartva megszabaduljanak a kezükben lévő kártyáktól anélkül, hogy bármi módon arról kommunikálnának, hogy a pakli 1-100-ig terjedő kártyáiból hányast tartják a kezükben. A szintek növekedésével gyarapodnak (az 1. szinten még csak egy, a 2.-on már kettő stb.) a kezünkben lévő kártyák, így az utolsó, 12. körben már elég komoly kihívás teljesítése előtt áll a csapat.
Merthogy az ügyintézés teljes csendben és valós időben zajlik. Tehát nem kell egymásra várnunk, ha valaki úgy ítéli meg, hogy a kezében tartott kártyája alacsonyabb a többiekénél, csapja ki számmal felfelé az asztalra. Mindezt a többi játékos hallgatásából, agyhullámaiból (esetleg kávézaccból) vagyunk kénytelenek megállapítani.
A 2. szinten játékosonként két kártyát kell lerakni helyes sorrendben
A jó hír az, hogy ha siker esetén a 2. szinttől kezdve már jutalmat is kaphatunk dobócsillagok és extra életek tekintetében. Kudarc esetén természetesen vesztünk egy életet. A játék akkor ér véget, ha eljutottunk az utolsó szintre, vagy elfogytak az életeink.
Nincsen kezdőjátékos, mindenki a saját megérzését követve pakolja le a kártyáit
És tényleg ennyi a feladat, ami az esetek 90%-ban fényesen működik. Nem tudom pontosan tetten érni, hogy mi ennyire szórakoztató benne, de a suliban a 3. osztályosok már Mind-csapatokat alakítottak és teljesen a varázslat hatása alatt állnak. Erre a titokzatos, kissé misztikus hangulatra a kártyák számai mögül sejtelmesen áradó fény és úgy általában a játék látványvilága is rájátszik. (A nyulak eredetére viszont a mai napig nem jöttem rá. Talán kellően empatikus lények?)
Próbáld ki, mennyire tudtok ráhangolódni egymásra! Az Okosjátéknál innen tudod megrendelni.
Játékosok száma: 2-4
Életkor: 8+
Külcsín/Belbecs: bizsergető újdonság
Ára: 2.990,- Ft